Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Platyna czy złoto

Inwestor

Platyna czy złoto

Witajcie, w co lepiej zainwestować aby uzyskać lepszą stopę zwrotu. Chcę kupić 10-12 uncji i w pierwszej chwili myślałem o złocie. Jednak skoro platyna jest tańsza (nie w Polsce) od złota to może lepiej zainwestować w platynę. Horyzont czasowy inwestycji to ok 5 lat. Myślę ze przez 5 lat kruszec da zarobić minimum 15%.

Poważny Inwestor
    Sprzedając platynę musisz liczyć się z większymi spredami bo platyna ma mniejszą płynność. Dlatego właśnie wolę osobiście złoto gdyż stosunkowo łatwo je spieniężyć. Ciężko ocenić jak zachowa się rynek kruszców, czy platyna lub złoto da zarobić. Dzisiejsza sytuacja zarówna ekonomiczna jak i polityczna jest tak niepewna, że ciężko wróżyć co będzie za 5 lat. Jeśli FED w końcu zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych to kruszce będą tanieć. Kapitał spekulacyjny ruszy na zakupy obligacji USA pozbywając się złota. Oczywiście to czarny scenariusz dla złotego kruszcu i coś czuję że FED nigdy nie podniesie stóp procentowych bo nie będzie w stanie udźwignąć własnego długu.

Inwestor
    Hej Osobiście to wolę platynę o złota jednak jeżeli chodzi o inwestycje to raczej jestem za złotem. Jest od tylu lat znany i na rynku ma wysoką cenę.

Inwestor
    Moim zdaniem zdecydowanie złoto, zwłaszcza patrząc na aktualne ceny obu kruszców (na przykład tutaj platyna). Platyna stoi teraz dość wysoko, poza tym jest ona znacznie mniej stabilnym kruszcem niż złoto. Złoto natomiast jest stosunkowo tanie w tym momencie i warto w nie zainwestować.

Inwestor
    No to prawda, cena złota zawsze jest niższa.

Inwestor
    Ceny złota generalnie powinno sie sprawdzac u wielu sprzedawcow, tak mi sie wydaje, czy zrobic rozeznanko znajomi ostatnio sprzedawali w Raiffeisen POlbank i nawet podesłali mi linka, jakbym chcial sam sprzedac swoje zapasy Wycena złota => raiffeisenpolbank.com

Inwestor
    Złoto w długim okresie cechuje się większą stabilnością cen. Platyna jest w sumie dobra na chwilę - chwycić okazję, taniej kupić, drożej sprzedać. A złoto jest świetne na długi termin.

Inwestor
    Przegląda
    Ostrzeszów
    Mam dość pokaźne środki, które chciałbym ulokować i tak zastanawiam się na złotem. Czy może jednak ulokować w platynie?
    Mój serwis z gazetkami http://www.znajdzpromocje.pl

Inwestor
    Wszystko zależy od preferencji. Widać, że ile ludzi tyle opinii.

Uprawnienia umieszczania postów