Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Czy opłaca się inwestować w złote monety

Inwestor

Czy opłaca się inwestować w złote monety

siemanko, mam pytanie jak w temacie. czy opłaca się inwestować w złote monety? mam trochę gotówki i nie wiem w co zainwestować. znajomy podpowiada mi żeby kupić złoto bo teraz jest tanie. znalazłem to forum przypadkiem w internecie więc ciekawy jestem waszej opinii odnośnie inwestowania w złote monety.

Inwestor
    Ja do tej pory inwestowałam raczej w złote sztabki, ale wydaje mi się, że np. monety to też dobra lokata kapitału. Ceny raczej sprzyjają teraz kupującym....
    Ostatnio edytowane przez marecki ; 04-01-2015 o 13:53

Poważny Inwestor
    A co masz na myśli mówiąc inwestować? Kupić i za miesiąc sprzedać czy trzymać np 5 lat. Horyzont inwestycyjny to najważniejsza sprawa. Musisz oszacować ile masz kasy i na jak długo chcesz zainwestować.
    Wiesz możesz źle trafić i w krótkim okresie lub nawet średnioterminowo stracić. Kurs złota w PLN zależy od 2 czynników: ceny złota w dolarach oraz kursu USD/PLN.
    Może się zdarzyć że cena złota w dolarach się delikatnie poprawi ale kurs USD/PLN gwałtownie spadnie i suma sumarum cena złota w polskich złotych też spadnie.
    Więc jak widzisz dużo zależy od tego na jak długo chcesz zainwestować kapitał.

Inwestor
    Nie jestem specem, ale chyba sztabki złota są bardziej opłacalne. Jedyne co, monety zwykle są tańsze, ale biorąc pod uwagę większe ilości pamiętaj, że im większa masa złota, tym niższa cena za 1 g.

Inwestor
    Opłaca czy nie to zalezy od wahań cen złota oraz tego ile jesteś w stanie czekać. Jeśli chodzi o samą formę monet jako obiektu do inwestycji w złoto to są jak najbardziej okej. Dużo osób wręcz woli monety od sztabek.

Poważny Inwestor
    Obecnie złoto zbiera nie najlepsze noty, ze względu na spore zawirowania na koniec zeszłego roku. Obecnie mocny dolar względem złotówki może sporo namieszać na rynku inwestycyjnym i moim zdaniem złoto jeszcze się odbije i dalej będzie atrakcyjne dla inwestorów.

Inwestor
    Ja tam większość tych rokowań względem złota, że się nie opłaca, że nie warto traktuje od czapy. Moim zdaniem złoto zawsze będzie wartę uwagi, jesli chodzi o inwestycje długoterminowe. Staram się brać regularnie ze zlotej uncji niewielkie ilości złota i systematycznie odkładać i gromadzić kapitał, który uważam za pewniejszy niż zwykłe papierowe banknoty.

Poważny Inwestor
    Cytat Zamieszczone przez duchkacper Zobacz posta
    Ja tam większość tych rokowań względem złota, że się nie opłaca, że nie warto traktuje od czapy. Moim zdaniem złoto zawsze będzie wartę uwagi, jesli chodzi o inwestycje długoterminowe. Staram się brać regularnie ze zlotej uncji niewielkie ilości złota i systematycznie odkładać i gromadzić kapitał, który uważam za pewniejszy niż zwykłe papierowe banknoty.
    Oczywiście jako lokowanie kapitału, mniej nastawione na inwestowanie a bardziej na pewność lokacji to bardzo dobry pomysł.

Inwestor
    razem z mężem zaraziliśmy się pasją numizmatyczną i powiększamy cały czas swoją kolekcję. Na początku kupowaliśmy tylko poprzez stronę Mennicy (Złote Monety bulionowe - Inwestycyjne Złoto - Mennica Polska). Dla początkujących inwestorów to jest dobre miejsce na zakup monet bo mamy pewność że kupimy monety dobrej jakości.
    Teraz już mamy pewną wiedzę i coraz częściej kupujemy monety na aukcjach internetowych czy na plich targach. Kilka razy udało nam się znaleźć tam monety które sprzedaliśmy z kilku dziesięcioprocentowym zyskiem

Inwestor
    Opłaca się, warto jednak nie brać pierwszej lepszej "bo jest złota", tylko rozejrzeć się nad konkretnymi, chodliwymi egzemplarzami. W taki sposób, poza samą wartością jaką jest złoto samo w sobie, będziesz miał cenione np. na rynku numizmatycznym przedmioty i zwiększysz szansę na późniejszą odsprzedaż z zyskiem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów