Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Najpopularniejsze złote monety

Inwestor

Najpopularniejsze złote monety

Cześć, czy możecie mi doradzić jakie są najpopularniejsze złote monety bulionowe? Chodzi mi o to żebym później nie miał kłopotów z ich odsprzedażą. I czy lepiej kupić 10 monet po 1/10 oz czy jedną monetą o wadze jednej uncji?

Inwestor
    Przegląda
    iZłoto.pl
    Wymienię najpopularniejsze złote monety bulionowe:
    - Krugerrand
    - Złoty Amerykański Orzeł
    - Kanadyjski Liść Kolnu
    - Australijski Kangur
    - Wiedeńscy Filharmonicy

Jeśli chodzi o drugą część pytania to taniej kupić jedną monetę 1oz niż 10 x 1/10oz. Monety i sztabki jednouncjowe są najbardziej zbliżone do aktualnej ceny giełdowej. Natomiast nie każdy może sobie pozwolić od razu na zakup całej uncji. Wg. mnie w takim wypadku dużo lepiej kupować regularnie mniejsze ilości złota niż odkładać pieniądze na zakup całej uncji. Z prostego względy - nie każdy potrafi oszczędzać. jeśli potrafisz się hamować i wiesz że jesteś w stanie oszczędzić na całą uncję to spróbuj - tylko pamiętaj że cena nie jest stała i cały czas się zmienia.
    Pozdrawiam,
    Michał

www.izłoto.pl

Poważny Inwestor
    Tu masz wypisane najpopularniejsze złote monety jednouncjowe wraz z parametrami jak grubość, waga, średnica https://izloto.pl/poradniki/najpopul...-parametry-t37

Inwestor
    Ja poleciłbym australijskiego kangura, gdyż co roku jest inaczej bity, więc w jakiś sposób zawsze nabiera on wartości kolekcjonerskiej. Wejdz sobie na jakis sklep (polecam zlota-uncja.pl, kupuje tylko tam) popatrz monety, poczytaj o kazdej a potem kupuj!

Inwestor
    Szeroki wybór, w tym wszystkich wymienionych tutaj monet masz na złota-uncja.pl. Nie ma tam żadnych "klopsów", których nikt nie zna, więc bez obaw możesz kupować. Ja polecałabym, jeśli masz taką możliwość finansową, kupna jednej monety ale 1oz. Pozdrawiam!

Inwestor
    Cytat Zamieszczone przez Weronika Zobacz posta
    Szeroki wybór, w tym wszystkich wymienionych tutaj monet masz na złota-uncja.pl. Nie ma tam żadnych "klopsów", których nikt nie zna, więc bez obaw możesz kupować. Ja polecałabym, jeśli masz taką możliwość finansową, kupna jednej monety ale 1oz. Pozdrawiam!
    Zgodzę się, w porządku jest ten sklep.

Poważny Inwestor
    Właściwie to jest swoiste top 5 złotych monet, jeśli chodzi o popularnosć:

- Krugerrand
    - Amerykański Orzeł
    - Kanadyjski Liść Kolnowy
    - Australijski Kangur
    - Wiedeńscy Filharmonicy

Inwestor
    Trochę mniej popularna, ale moim zdaniem przepiękna, jest Chińska Panda: https://mennicazlota.pl/zlota-moneta...hmiastowa.html

Poważny Inwestor
    Mi się nie podoba że Chińczycy zerwali z uncją trojańska i nowe Pandy zamiast uncji ważą 30g.

Inwestor
    Poza Wiedeńskimi Filharmonikami, można zakupić też Amerykańskiego Bizona, który wygląda rewelacyjnie https://mennicazlota.pl/zlota-moneta...hmiastowa.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów